Kapely

Kapely

Leader

Česko-polsky kvintet Inner Spaces. Zleva: Grzegorz Masłowski, Max Mucha, Štěpánka Balcarová, Vít Křišťan a Luboš Soukup

Inner Spaces

Jazzový kvintet Inner Spaces byl založen v roce 2009 na polské Jazzové akademii v Katovicích, kde v té době všichni členové kapely studovali. Inner Spaces se zaměřují na interpretaci autorských kompozic, kde jsou slyšitelné vlivy soudobé polské, české a skandinávské jazzové hudby. Kapela pravidelně koncertuje nejen na české a polské scéně, ale vystupovala také na festivalech v Londýně, v Edinburgu, v Paříži, ve Vídni, v Grazu, a dalších evropských městech.

Inner Spaces mají na svém kontě tři alba. Debutové eponymní album bylo vydané v roce 2010 ve spolupráce s polským časopisem Jazz Forum. Druhá deska Light Year, ve spolupráci s kytaristou Davidem Dorůžkou, byla oceněna Jazzovým Andělem v roce 2013. Kapela nyní prezentuje repertoár ze třetí desky vydané tentokrát u vydavatelství Amplion.

Členové

 • Štěpánka Balcarová – trubka, křídlovka
 • Luboš Soukup – saxofony
 • Vít Křišťan – klavír
 • Max Mucha – kontrabas
 • Grzegorz Maslowski – bicí

Fotografie kapely ke stažení

Cesko-polsky kvintet Inner Spaces. Zleva: Grzegorz Masłowski, Max Mucha, Štěpánka Balcarová, Vít Křišťan a Luboš Soukup
Cesko-polsky kvintet Inner Spaces - Štěpánka Balcarová, Grzegorz Masłowski, Max Mucha, Luboš Soukup a Vít Křišťan
Vánoce s Concept Art Orchestra, diriguje Štěpánka Balcarová, foto Jan Tichý

Concept Art Orchestra

Concept Art Orchestra (CAO) je český nekomerční jazzový orchestr zcela unikátní svou specializací na interpretaci kompozic současných českých skladatelů. Účast předních českých jazzových hudebníků, pravidelné hostování zahraničních hráčů z Německa či Rakouska a mediální spolupráce s Českým rozhlasem pomáhají plnit hlavní cíl šestnáctičlenného souboru: CAO chce zajistit špičkovou interpretaci, dokumentaci a následné šíření soudobé české bigbandové tvorby.

Za své album The Prague Six (2015) získal big band v žánrové kategorii Jazz & Blues cenu Anděl 2015. Deska se také umístila na první příčce v anketě českých jazzových publicistů a promotérů s názvem Česká jazzová sklizeň 2015.

Díky rozmanitému repertoáru řadí hudební kritici jeho tvorbu na pomezí jazzu, world music a vážné hudby.

foto Balcarova Hutek Septet Julian Tuwim

Štěpánka Balcarová Sextet & Małgorzata Hutek (CZ/PL)

Na desce Life and Hapinness of Julian Tuwim (Animal Music, 2017) zaznívá devět zhudebněných básní známého polského básníka Juliana Tuwima. Všechny skladby zkomponovala Štěpánka Balcarová a vokálního partu se ujala polská zpěvačka Malgorzata Hutek. Mezinárodní jazzové septeto vystupuje výhradně s tímto programem a je složeno z předních hráčů české a polské jazzové scény.

Členové

 • Małgorzata Hutek – zpěv
 • Štěpánka Balcarová – trubka, křídlovka
 • Marcel Bárta – saxofony, klarinety
 • Robert Fischmann – flétny
 • Nikola Kołodziejczyk – klavír
 • Jaromír Honzák – kontrabas
 • Grzegorz Maslowski – bicí

Fotografie kapely ke stažení

foto Balcarova Hutek Septet Julian Tuwim

Sideman

Trialog III kapela foto Jan Mazura

Trialog III

Trialog je dialogem třech muzikantů, kteří k sobě skrz hudbu našli společnou řeč. Zakladatelem je známý český kontrabasista Petr Kořínek. Reperotár kapely tvoří autorské kompozice členů kapely doplněné o jazzové standardy ve vlastních úpravách. Hudba trialogu využívá akustický zvuk nástrojů a vzájemnou citilivou komunikaci mezi hráči.